מחיר פנסיון
פנסיון לכלבים, קטן ומשפחתי: תנאים מצויינים לכלב, יחס אישי ומחירים נוחים מאז 1996

אודות הפנסיון

פנסיון "בדרך לאילת" הוקם בשנת 1996 (לפני 17 שנים) ביישוב ספיר שבערבה ומאז מספק פיתרון בעיקר לנופשים באילת, אך גם לתושבי האיזור ותושבי אילת שיוצאים לחופשה וזקוקים להשגחה על הכלב.

השירות המסור והאמינות, המחירים הנוחים וכמובן האהבה לכלבים עשו את שלהם, וכיום שמנו הולך לפנינו בכל רחבי הארץ ולראיה מאות לקוחותינו המרוצים המפקידים אצלנו את כלביהם בכל פעם שהם יוצאים לחופשה.

את הפנסיון הקמנו בשטח שמסביב לביתנו כך שמלבד הגדר המקיפה את הפנסיון, אנחנו תמיד משגיחים מקרוב ויכולים להיות עם היד על הדופק. במהלך השהייה של הכלב בפנסיון, תמיד יהיה איש צוות מהפנסיון במרחק של כמה מטרים מהכלב שלכם - 24 שעות ביממה.

בשנת 1996 התחלנו עם שני חדרים ובמהלך השנים בנינו עוד יחידות עד שהגענו ל-12 יחידות אירוח בסה"כ כיום. למרות שאנחנו יכולים להקים מספר גדול יותר של חדרים מבחינת שטח, אנחנו מאמינים שהרחבה מעבר לקיים תגרע מהיכולת שלנו להעניק יחס אישי, תשומת לב וטיפול טוב יותר לכלבים שמתארחים בפנסיון - ותבטל את היתרון שלנו על פני פנסיונים אחרים.

מבט כללי על הפנסיון מבחוץ
בצל עצים גבוהים וירוקים, שוכן פנסיון הכלבים

סדר היום בפנסיון

היום מתחיל קצת לפני שהשמש מציצה לראשונה מעבר להרים המקיפים את ספיר - אז הפנסיון מתעורר לחיים ואפשר להתחיל בשגרת היום.

06:30 טיול בוקר אישי ברצועה (בזמן הטיול מנקים את החדר ואת הכלים ומחליפים מים).
08:00 ארוחת בוקר.
13:30 טיול צהריים אישי ברצועה (אופציה בתוספת תשלום).
17:30 טיול ערב אישי ברצועה (בזמן הטיול מנקים את החדר ואת הכלים ומחליפים מים).
18:00 ארוחת ערב.
* במהלך היום הכלב יוצא לחצר הפנסיון לזמן משחק.

שגרת היום אמנם מסתיימת לאחר ארוחת הערב, אולם הפנסיון שלנו לעולם לא "נסגר": תמיד יש מישהו שנמצא בפנסיון, משגיח ודואג לכלבים - 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, 365 ימים בשנה, מאז שנת 1996!

ארוחת בוקר בפנסיון מנוחת צהריים מלונה האש פאפי
ארוחת בוקר בפנסיון לונה ודרסי במנוחת צהריים

החדרים בפנסיון

כל כלב שמגיע אלינו לפנסיון מקבל חדר (נקרא גם "מכלאה") בו הוא ישהה במהלך תקופת האירוח. אצלנו לא "דוחסים" מספר כלבים באותו החדר: לכל כלב יש חדר פרטי משלו (אלא אם יש יותר מכלב אחד לאותם בעלים ואז הם יהיו ביחד).

אנחנו מקפידים לשמור על הפרדה בין הכלבים (גם בטיולים) ממספר סיבות: ראשית בכדי שלכל כלב יהיה את המרחב שלו ושלא יהיה לו צפוף מדי עם כלבים אחרים, ואף יותר חשוב - כדי להימנע מהתלקחויות בין הכלבים.

חדר מוצל עם מלונה
אחד החדרים: מוצל עם מלונה

בכל חדר בפנסיון יש מלונה מרווחת ונוחה שנבנתה בעבודת יד ובסטנדרטים המתאימים לכל כלב, מהקטן לגדול. המלונות מעניקות הרגשת ביטחון לכלב אשר מגיע לסביבה זרה וזקוק לפינה משלו עד שהוא מתרגל לסביבתו החדשה.

כמו כן למלונה יש תפקיד חשוב בויסות הטמפרטורה: המלונה מסייעת בבידוד מפני החום או הקור ומהווה פינה קרירה לכלב בקיץ, ופינה חמימה בימי החורף (בחורף, כשקר, אנחנו גם מחממים את המלונה).

סכימה של חדר בפנסיון

החדרים מרוצפים, מגודרים ומקורים בגג. גדלי החדרים שונים זה מזה בהתאם לגודל הכלב ונעים בין חדרון קטן לכלבים קטנים ועד לחדר בגודל של 3x4 מטר - בד"כ לזוגות כלבים, אך גם לכלב בודד על בסיס מקום פנוי.
לא ניתן לבחור את החדר אולם אנחנו משתדלים לתת את החדר הטוב ביותר האפשרי תוך שקלול של כל הנתונים (גודל הכלב, עונת השנה וכלבים נוספים הצפויים להגיע). בכל מקרה אין מצב שתקבלו חדר שאינו תואם את התאור הכללי של החדרים כפי שמופיע בסעיף זה אלא אם (במצב של חוסר מקום ובהסכמתכם מראש) הכלב יקבל חדר קטן יותר או עמדת קשירה ממוגנת.

החדרים מאובזרים בכל מה שהכלב זקוק לו (מלונה, כלי אוכל ומים, רצועה ואפשר גם לבקש לשים לו שמיכה וצעצועים) ואין שום חובה להביא משהו מהבית (מלבד את הכלב כמובן :-).
למרות זאת, אנחנו ממליצים להביא מהבית אביזרים שהכלב רגיל אליהם כמו: צעצועים, שמיכה \ שטיחון \ כרית – אלו יקלו על הכלב ויהפכו את הסביבה החדשה שלו לכמה שיותר קרובה לסביבה הביתית.

בקרת אקלים - מודאגים מהחום?

שט מאשדוד: שט לו במים - בריכה של כלבים בפנסיון!

הטמפרטורות הגבוהות בעונת הקיץ באיזור שלנו לא מפריעות לכלבים המתארחים בפנסיון. להיפך: הכלבים נמצאים בחדרים מוצלים וקרירים ואנו מתיזים מים קרירים על כלבים שמבקשים להשתעשע במים :)

למרות שהחדרים קרירים באופן טבעי (הודות לעצים המצלים אותם) ולמרות שיש מערכת צינון בכל חדר, אנחנו נוהגים לפנק את הכלבים בפינוק מיוחד: בימים החמים של הקיץ בערבה, הכלבים שמרגישים נוח עם מים זוכים ליהנות ממשחק בצינור מים שהוא גם כיף וגם מקרר.

הכלב שלכם אוהב מים? בקשו תוספת של אמבט מים בחדר (כרוך בתשלום נוסף).


בקרת אקלים - ומה עם החורף?

למרות שהחורף בערבה לא "רציני" כמו החורף בשאר חלקי הארץ, לעתים גם לנו יש לילות קרים. כשהטמפרטורות יורדות ונהיה קר אנחנו מפעילים את התקני החימום.
התקן החימום נמצא בתוך המלונה עצמה - מה שמבטיח שהחימום לא "מתבזבז" ומתפזר סתם, אלא באמת מחמם את הכלב.

טיולים אישיים ברצועה

פעמיים במהלך היום - בבוקר ובערב, הכלבים יוצאים לטיול אישי ברצועה (ניתן גם לבקש טיול נוסף בצהריים). המוליך מוציא את הכלב לטיול ביישוב (מחוץ לפנסיון) שנמשך בין 15 ל-20 דקות ובו הכלב יכול להוציא קצת אנרגיה ולעשות צרכים.

בנוסף על שני הטיולים האישיים, פעם ביום נשחרר את הכלב לחופשי בשטח הפנסיון (מגודר כמובן) בהשגחה של אחד מאנשי הצוות לזמן משחק וחילוץ עצמות. הכלבים יוצאים לחצר לזמן משחק לסירוגין.
רוצים שנפנק את הכלב שלכם במשחק? הביאו בשקית צעצועים למשחק כמו כדורים, בובות וחבלים כדי שנוכל לזרוק לכלב ולשחק איתו!

מכיוון שהפנסיון אינו גדול ומאכלס רק מספר כלבים בודדים, יש לנו את האפשרות לתת את היחס האישי שחשוב כל כך לכלב ולשחק איתו בזמן הטיול. פנסיונים שמחזיקים 60 כלבים בו זמנית לרוב לא יכולים להרשות לעצמם להוציא כל כלב לטיול אישי ברצועה וסביר להניח שישחררו את הכלב שלך בחצר עם כמה כלבים נוספים. יש גם פנסיונים גדולים שמאמינים שטיול אישי זה דבר חשוב אבל הם בוודאי לא יכולים להרשות לעצמם לעצור באמצע הטיול ולשחק עם הכלב שלך כשיש עוד 60 כלבים שממתינים לטיול... לא משנה מה הם יבטיחו לך.

גם בטיול (כמו ההקפדה על שיכון הכלבים בחדרים שונים), אנחנו מקפידים שהכלב לא יבוא במגע עם כלבים אחרים: המוליכים מקפידים לא להתקרב אחד לשני וגם לא מאפשרים לכלבים אחרים (מהיישוב) להתקרב לכלב המטייל.

טיול בוקר לכלב משחקים וליטופים
יוצאים לטיול בבוקר - לכל כלב מוליך משלו הפסקה בטיול: זמן ליקוקים ;-)
ג'יזל מתל אביב: משחקת על הדשא בכדור ראיתי משהו מעניין
ג'יזל מת"א משחקת בכדור בדשא "לטיול יצאנו..."

שירותים נוספים

הפנסיון הוא השירות העיקרי שאנחנו מציעים, אך לא היחידי. מלבד שירותי הפנסיון, אנחנו מעניקים מספר שירותים נלווים ללקוחותינו.

מספרה לכלבים

נהוג לספר את הכלב לקראת עונת הקיץ, כשמזג האוויר מתחמם והכלב סובל מהחום, אולם זו לא הסיבה היחידה. תספורת גם פותרת בעיות נוספות כמו קשרים בשיער, קוצים, מגבלת שדה ראייה (שיער מעל העיניים), טפילים שונים (קרציות, פרעושים, פשפשים), נשירת שיער ועוד...

אם אתם ו\או הכלב סובלים מהבעיות האלו, אז כנראה שהגיע הזמן לתספורת. נצלו את הביקור הבא בפנסיון וספרו את כלבכם באותה הזדמנות.

ציינו שאתם מעוניינים בתספורת לכלב, וכשתבואו לקחת אותו הוא ימתין לכם עם מראה חדש!

רחצה

בשילוב עם תספורת או בנפרד, תוכלו לבקש לקבל את כלבכם ריחני ונקי אחרי אמבטיה מפנקת.

חינוך לגמילה מעשיית צרכים בבית

במשך 45 ימים יעבור הכלב סדרת חינוך שמטרתה היחידה היא לגמול אותו מעשיית צרכים בבית. אם לא נצליח ב-45 ימים, נמשיך בלא תוספת תשלום עד לקבלת התוצאה.

במהלך סדרת החינוך, הכלב ישהה בביתנו הפרטי.